O společnosti

 • Novinky
 • Řídící orgány
 • Kariéra
 • Společenská odpovědnost
 • Kontakty
 • Ke stažení ...
 • Naše společnost je partnerem Ostravské muzejní noci 2016

  V sobotu 11. června 2016 opět zůstanou i po setmění otevřená nejrůznější muzea, galerie a další kulturní organizace v Ostravě. Již po osmé se uskuteční mezinárodní festival Ostravská muzejní noc. Od 17 hodin do půlnoci se v rámci Ostravy společně představí 33 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje.

   

  I v letošním roce se zapojí noví účastníci – Národní památkový ústav pro návštěvníky připraví výstavy, přednášky o architektuře a stavebněhistorickém průzkumu NPÚ i komentované prohlídky novou budou. Cirkus trochu jinak se zapojí sobotním programem festivalu Cirkulum. Festival nabídne pouliční umění, během něhož vystoupí cirkusoví artisté z celého světa, pro děti i dospělé připraví výtvarné dílny a interaktivní Fun park. Hostem večera v Ostravském muzeu bude nově havířovský spolek Důl architektury. Ohniskem zájmu přednášek a prezentací se stane stavba havířovského nádraží a jeho umělecká výzdoba. Posledním, ale neméně důležitým novým účastníkem je hudební škola Pop Academy. Její nejtalentovanější zpěvačky provedou svými pěveckými hlasy celou plejádou hudebních žánrů.

   

  Díky online rezervačnímu systému se i letos vyhnete dlouhému čekání ve frontách. Symbol REZERVACE naleznete u aktivit, které je vhodné rezervovat dopředu. Všechny další potřebné informace jsou k dispozici na webových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz a na Facebooku.

   

  Nenechte si ujít výjimečný kulturní program zdarma a vydejte se s námi na netradiční noční putování za dobrodružstvím a zábavou. Také letos budete mít k dispozici zvláštní autobusové linky, které vás mezi zúčastněnými institucemi přepraví zdarma.

   

  Slavnostní zahájení se uskuteční před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí v 18 hodin. Za přítomnosti primátora a představitelů organizujících institucí festival slavnostně zahájíme vypouštěním mýdlových bublin z bublifuků, které si můžete na Prokešově náměstí vyzvednout zdarma.